Masaža pri manikiri
Masaža je oblika povezanih dotikov, pri kateri s pomočjo rok drsimo in pritiskamo na mišice v zaporedju različnih prijemov od božanja, drgnjenja, gnetenja, pritiskanja, ščipanja.
Masaža
je oblika povezanih dotikov, pri kateri s pomočjo rok drsimo in pritiskamo na mišice v zaporedju različnih prijemov od božanja, drgnjenja, gnetenja, pritiskanja, ščipanja.
Masaža je lahko sproščujoča ali poživljajoča, odvisno od namena, ki ga želimo doseči, temu primerno pa tudi izberemo tehnike. Masaža je terapevtsko koristna, ker sprošča mišično utrujenost, oblikuje in utrjuje mišice, pomaga pri drenaži odpadnih snovi, predvsem mlečne kisline, ker pospeši pretok krvi in limfe, kar vpliva na boljši izgled kože. Masaža vpliva tudi na osrednje živčevje, kjer ustvari občutek vsesplošne sproščenosti, kar pomaga zmanjšati vpliv stresa na telo.
Masaža se izvaja proti koncu manikerske storitve in pred lakiranjem. Lahko jo ponudimo stranki tudi brez ostalega postopka manikire.
Zakaj masaža?
- z masažo vtremo hranilno vlažilno kremo v kožo,
- z masažo pospešimo cirkulacijo,
- zagotovimo popolne gibe sklepov,
- s pravilno masažo olajšamo bolečine revme in artritisa,
- z masažo sprostimo stranko,
- z masažo odstranimo mrtve celice kože.
1. Effleurage je začetek in konec vsake masaže. Je nežen drsljaj po roki od zapestja do komolca (vključite tudi komolec – tam je koža posebno suha) in nazaj. Ta dotik je prijazen, sprošča stranko in poveča žilno in limfno cirkulacijo.
2. Petrissage Gnetenje od zapestja do komolca in nazaj, pospeši pretok krvi in limfnih žlez, pomaga pri premikanju sklepov ter stranko sprošča.
3. Friction (indijski ogenj) Ta poteza stimulira pretok krvi in delovanje limfnih žlez globoko v koži in pomaga zapestnim sklepom.
4. Masaža sklepov prstov omogoči boljše premike sklepov katere smo zmasirali.
Postopek prijemov uporabljenih pri masaži
Effleurage – od zapestja do komolca 6-krat: Z dolgimi potegi od zapestja do komolca se premikamo po zunanji in notranji strani roke. Izmenjujemo strani palca in mezinca.
Petrissage: gnetenje s palcem po zunanji, notranji in spodnji strani roke 3 krat: S členkom palcev obeh rok gnetemo od zapestja do komolca.
Friction 3-krat (indijski ogenj): zapestje primemo z obema rokama in zavrtimo naše roke v nasprotno stran.
Masaža sklepov prstov 3-krat: vsak prst primemo posebej in ga masiramo od nohta do zadnjega členka
Manipulacija sklepov prstov 3-krat: podprite strankino roko s svojo roko in nežno zavrtite vsak prst najprej na eno, nato na drugo stran. Po vrtenju nežno potegnite vsak prst.
Dlan – 1x Gnetenje, 1x masiranje s palci, 1x žgečkanje
Zapestje: podprite strankino roko s svojo roko in z drugo roko prstov pojdite med strankine prste in zavrtite strankino roko enkrat v eno enkrat v drugo stran. Ponovite 3x. Nežno potegnite sklep zapestja
Ponovite Effleurage – od zapestja do komolca 6-krat
Konec masaže
Kontraindikacije masaže
To so bolezenska znamenja in okoliščine, pri katerih moramo presoditi ali je masaža primerna, ali bi z njo naredili več škode. Absolutna kontraindikacija so vnetni procesi in površine tumorja, ker bi lahko povzročili širjenje le – teh; ne masiramo odprtih ran, zlomov in zvinov, svežih brazgotin, krčnih žil; pri kožnih boleznih ali spremembah na koži pa moramo biti previdni in vprašati po vzroku in poteku, ter nato presoditi ali bi lahko z masažo škodovali. Pazljivi moramo biti tudi pri srčnih bolnikih, ki naj se prej posvetujejo z zdravnikom.
Se želite naučiti več?
Podrobnejše in poglobljeno znanje na področju manikire in pedikure si lahko pridobite na naših usposabljanjih, tečajih in delavnicah, predvsem priporočamo obisk specializiranih in nadaljevalnih tečajev.
Preverite aktualni spored prihajajočih tečajev in izobraževanj na Šola za manikerke in pedikerke.
- Za dodatne informacije smo Vam na voljo na:
- 041 754 794
- 041 321 931
- 02 843 00 68
- info@lepota.info